Bożonarodzeniowe obrazy do malowania po numerach

2021-10-29

Znajdziemy w tym czasie w przestrzeni publicznej mnóstwo ozdób nawiązujących do obchodzonych świąt. Na każdym kroku możemy natknąć się na udekorowane choinki, figury świętych Mikołajów, elfów, pięknie zapakowane prezenty i mnóstwo wielobarwnych światełek upiększających ulice większych i mniejszych miast. Wiele osób przez cały rok tęskni do tej atmosfery i oczekuje na nią z niecierpliwością. Nasze mieszkania z pewnością także co roku zostają z tej okazji ozdobione mniejszymi i większymi elementami przypominającymi o świętach. Motywy świąteczne znajdziemy również na licznych wzorach obrazów do malowania po numerach. Taki obraz będzie świetnym świątecznym prezentem dla bliskich, niezależnie od ich wieku. Sami z pewnością też chętnie zajmiemy się w wolnym czasie stworzeniem świątecznego widoku. Jeśli po skończeniu malowania i oprawieniu obrazu powiesisz go na ścianie, będzie Ci on przypominał o tym miłym okresie przez cały rok.

Świąteczny motyw – obrazy często spotykane

W świątecznych obrazach malowanych po numerach z pewnością będą dominowały kolory takie jak: biały, od bieli śniegu, czerwony, od koloru ubioru świętego Mikołaja, a także zielony z naszych fantastycznie przystrojonych choinek. Najczęstsze motywy na obrazach nawiązujących do Bożego Narodzenia to: Chatka w lesie zasypana śniegiem – bardzo często wykorzystywany motyw. Mała chatka w lesie i przysypana śniegiem, jednak z oknami iskrzącymi się żółtym blaskiem od rozpalonego kominka. Zazwyczaj przed chatką umieszczona jest udekorowana choinka. Często można również dostrzec świętego Mikołaja wspinającego się na komin lub przelatującego w swoich zaprzężonych w renifery saniach. Udekorowana choinka – jeden z najczęstszych motywów świątecznych. Może wypełniać cały obraz, pięknie prezentując pozawieszane na niej ozdoby i światełka. Pod choinką zazwyczaj można dostrzec ułożone piękne pudełka z prezentami. Udekorowana choinka jest też bardzo często jednym z elementów większej kompozycji. Może ona zostać umieszczona na przykład przed domem, w ogródku albo w salonie, tuż obok rozpalonego kominka. Święty Mikołaj – równie częsty jak udekorowana choinka motyw bożonarodzeniowych obrazów. Czasami występuje jako główny temat, na przykład z saniami wypełnionymi prezentami i całym zaprzęgiem reniferów, częściej jednak jako dodatek do większej scenerii, gdzie pojawia się na przykład z workiem z prezentami na plecach podczas wspinania się na komin. Przelatuje też saniami nad domem albo jest widoczny nad panoramą całego miasta uwiecznionego w zimowej scenerii.

Inne bożonarodzeniowe elementy

W tematyce świątecznych obrazów pojawia się mnóstwo mniejszych i większych elementów, natychmiast wywołujących nasze skojarzenia ze świętami. Właściwie każda rzecz udekorowana kolorowymi światełkami przypomina nam o świętach. Do typowych elementów bożonarodzeniowych obrazów należą z pewnością także bałwanki, małe dzieci podziwiające świąteczne dekoracje, rozpalone kominki, czerwone skarpety na prezenty, elfy pomagające świętemu Mikołajowi i jeszcze mnóstwo innych motywów, które poznasz, gdy zaczniesz tworzyć świąteczne obrazy malowane po numerach.

pixel