Co znajdziemy w zestawie kolorowanek po numerach?

2021-10-29

Popularność, jaką cieszą się kolorowanki po numerach, nie jest przypadkowa. Kreatywna forma spędzania wolnego czasu to nie tylko doskonały sposób na rozwijanie zdolności manualnych, ale także możliwość relaksu i odpoczynku od codziennych problemów. Efektem jest Twoje własne małe dzieło sztuki, które możesz powiesić w dowolnym pomieszczeniu w swoim domu lub wręczyć komuś na prezent. Dziś pod lupę bierzemy zestawy z kolorowankami po numerach – jak wyglądają i co zawierają? Dowiedz się, czytając nasz artykuł! 

Kolorowanki po numerach – co to?

Zacznijmy od sprawdzenia, na czym tak właściwie polegają kolorowanki po numerach. Co to takiego? To kreatywne rękodzieło, do którego stworzenia nie musisz mieć talentu plastycznego i malarskiego. Zamiast tego wystarczy odrobina precyzji, chęci i wolnego czasu, aby samodzielnie stworzyć obraz przedstawiający zwierzęta, motyw historyczny czy postać z bajki. Sekretem jest płótno każdej kolorowanki po numerach. Jak wygląda? Znajdziesz na nim mniejsze i większe kontury oznaczone różnymi cyframi. I to właśnie one określają, jakim kolorem należy wypełnić dane pole. Wystarczy sięgnąć po farbę oznaczoną tą samą liczbą, precyzyjnie rozprowadzić ją wewnątrz konturów i powtarzać tę czynność do momentu, aż obraz nie będzie gotowy. Pamiętaj, że kolorowanki mogą mieć różne poziomy trudności – te łatwiejsze mają zazwyczaj większe, prostsze w wypełnieniu pola, a te trudniejsze zaskakują licznymi malutkimi obszarami, do których pokolorowania niezbędna jest precyzja i skupienie. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z kolorowaniem i malowaniem po numerach lub szukasz czegoś dla swojego dziecka – zdecyduj się na łatwiejszy obraz. Jeśli jednak masz już za sobą długie godziny spędzone na wypełnianiu konturów na płótnie – możesz bez obaw postawić na kolorowankę w wersji zaawansowanej.

Wszystko, czego potrzebujesz w zestawie kolorowanek po numerach

Chcesz zamówić zestaw z kolorowanką po numerach i nie wiesz, jak wyglądają takie komplety? W każdym pudełku znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć swój własny obraz. W środku czekają: zagruntowane płótno bawełniane pędzle malarskie z nylonu w kilku rozmiarach, dzięki którym bez problemu pokolorujesz zarówno większe, jak i mniejsze pola, drewniany blejtram, wygodne mocowanie na ścianę, farbki akrylowe. Dołączone do zestawu farbki akrylowe mają nasycone i odporne na blaknięcie kolory (nawet pod wpływem światła słonecznego), szybko wysychają, a do tego mogą pochwalić się wysoką gęstością koloru. Dodatkowo są przyjazne dla środowiska i łatwo się rozprowadzają. Ciekawe są również inne elementy w zestawie, o których wspomnieliśmy powyżej: drewniany blejtram i wygodne mocowanie na ścianę. Dzięki nim nie musisz samodzielnie oprawiać gotowego obrazu. Wystarczy go pokolorować i jest gotowy do powieszenia w dowolnym miejscu.

pixel