Jak oprawić obraz "diamentowa mozaika"?

2021-10-04

Diamentowa mozaika, nazywana także haftem diamentowym, to stosunkowo nowa forma rękodzieła, która szybko zdobyła popularność wśród dzieci i dorosłych. Zasady jej wykonywania są banalnie proste – wystarczy wypełnić schemat kolorowymi, połyskującymi kryształkami. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ proces artystyczny wymaga odrobiny precyzji i czasu. A co, gdy Twoje małe dzieło jest już gotowe? Czas umieścić je w ramie oraz przygotować do powieszenia na ścianie lub wręczenia bliskiej osobie. Zobacz, jak oprawić obraz "diamentowa mozaika"!

Jak oprawić obraz? Przygotowanie diamentowej mozaiki do powieszenia

Przede wszystkim pamiętaj, że w naszym sklepie możesz zamówić haft diamentowy w wersji na blejtramie lub bez niego. Czym tak właściwie jest? To drewniana rama wykonana z wyprofilowanych listew, na którą naciągamy płótno ze schematem. W ten sposób oprawa i powieszenie gotowego obrazu staje się jeszcze łatwiejsze i szybsze. A jak oprawić obraz "diamentowa mozaika" bez blejtramu? Podczas doboru idealnej ramy należy zwrócić szczególną uwagę na:kolor obrazu – możesz zdecydować się na podobne lub kontrastujące odcienie, wielkość obrazu – jeśli jest on duży, to o wiele lepiej sprawdzi się duża rama i odwrotnie; wnętrze, w którym planujesz powiesić obraz – dobrze, aby obramowanie, podobnie jak i haft diamentowy, były dopasowane i stylem, i kolorystyką do przestrzeni.

Jak oprawić obraz "diamentowa mozaika" – instrukcja krok po kroku

Gdy wybierzesz już odpowiednią ramę dla swojego dzieła wykonanego z kryształków, czas przejść do działania. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy instrukcję, w której podpowiadamy, jak oprawić obraz "diamentowa mozaika" krok po kroku. Do wykonania tego zadania potrzebujesz: gotową ramkę, obraz, taśmę dwustronną, nożyczki, śrubokręt. Pomocna może okazać się również linijka i długopis. Zacznij od odpakowania ramki i zdjęcia blokad. Dzięki temu łatwo wyjmiesz tylną płytę, do której należy przykleić diamentową mozaikę. Użyj do tego taśmy dwustronnej, upewniając się, że jest ona przyklejona równo i bez marszczeń. Odklej folię zabezpieczającą, przyłóż obraz do płyty i mocno dociśnij. Gotowe! Możesz włożyć obraz do ramki, zabezpieczyć go specjalnymi blokadami i powiesić na ścianie. Dobrym pomysłem jest także zasłonięcie haftu diamentowego szybką.

Gdzie powiesić diamentową mozaikę?

Wiesz już, jak oprawić obraz "diamentowa mozaika". A gdzie go powiesić? Wszędzie, gdzie tylko masz ochotę! Samodzielnie stworzone dzieło sztuki idealnie odnajdzie się w praktycznie każdym domowym wnętrzu. Możesz umieścić je na ścianie w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Równie fantastycznie będzie wyglądać w kuchni, a nawet przedpokoju. Na tym jednak nie koniec! Oryginalne diamentowe mozaiki mogą być z powodzeniem wykorzystywane zarówno w domowych, jak i biurowych gabinetach. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia.

Polecane

pixel