Jaki wybrać obraz dla dziecka do malowania po numerach?

2021-10-29

Precyzyjne wypełnianie farbą konturów obrazu ćwiczy koncentrację, cierpliwość oraz koordynację ruchowo-wzrokową. Są to rzeczy bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Z pewnością poprawa w tych aspektach wpłynie pozytywnie na wyniki nauki dzieci we wszystkich dziedzinach wiedzy. Jak więc wybrać obraz dla dziecka do malowania po numerach? Dowiesz się poniżej.

Dziecko – kreatywny artysta

Każdy z nas już od dziecka ma naturalną potrzebę kreatywności. Można ją oczywiście wykorzystać w bardzo różnych formach. Ważne, żeby zachęcać do niej dziecko i odpowiednio doceniać jego osiągnięcia. Obrazy do malowania dla początkujących dają Ci gwarancję, że malunek się uda i dziecko będzie dumne ze swojego osiągnięcia. To bardzo ważne, gdyż większość dzieci bardzo szybko się zniechęca, jeśli zadanie nie wychodzi im prawidłowo za pierwszym razem. Tutaj nie ma takiej obawy.

Najlepsze wzory obrazów dla dzieci

Jeśli chcemy sprawić dziecku przyjemność i mieć pewność, że będzie chciało zająć się malowaniem zamówionego obrazu, należy starannie dobrać odpowiedni wzór. Możliwości są tutaj wręcz nieograniczone, dlatego trzeba przede wszystkim uwzględnić zainteresowania dziecka. Może interesuje się ono samochodami sportowymi, a może dinozaurami albo sportowcami lub marzy o dalekich podróżach. Do najczęściej wybieranych wzorów należą motywy postaci znanych z bajek – zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych. Bohater ulubionej bajki lub kreskówki zawsze będzie dobrym wyborem. Bardzo popularnym wśród dzieci motywem są zwierzęta. Tutaj wybór jest szeroki i obejmuje koty, psy, konie, jelenie, lwy, tygrysy, wilki, niedźwiedzie, małpy, jeże, żyrafy, słonie, motyle czy również dinozaury. Można znaleźć także wzory z rybkami, żabami lub licznymi gatunkami wielobarwnych ptaków. Bardzo lubianym motywem, zwłaszcza przez dziewczynki, są kwiaty. Od pojedynczych kwiatów, przez wiązanki i wazony z kwiatami ciętymi aż do całe kwietne łąki i pejzaże. Nastolatków mogą bardziej zainteresować krajobrazy z miast świata albo tematyka marynistyczna lub motoryzacyjna. W miarę rozwoju zainteresowania malowaniem często wybierane są też kompozycje całkowicie abstrakcyjne, zachwycające bogactwem i zestawieniem różnych barw i kształtów.

Dobierz odpowiedni stopień skomplikowania obrazu

Żeby na początku nie zniechęcić dziecka do malowania, należy zacząć od odpowiedniego poziomu trudności. W przypadku mniejszych dzieci na początek najlepsze będą zestawy specjalnie przygotowane dla tej grupy wiekowej. Nie będzie tam drobnych elementów, których pomalowanie wymagałoby dużej precyzji. Z pewnością paleta barw będzie składała się wtedy tylko z kilku pozycji. Taki zestaw na pewno uda się dziecku pomalować i dokonać tego w czasie, który nie wywoła u niego zmęczenia ani utraty koncentracji. Wraz z nabieraniem wprawy należy zwiększać poziom trudności aż do najbardziej skomplikowanych wzorów, jakie uda nam się znaleźć. Bardziej rozbudowane kompozycje, z mnóstwem małych detali, zapewnią naszym dzieciom znacznie dłuższe zajęcie i wpłyną na naukę lepszej koncentracji.

pixel