Malowanie po numerach – od czego zacząć?

2021-10-29

Zamów dla siebie lub dla swoich dzieci zestaw do malowania po numerkach. Takie rysunki farbkami akrylowymi dla początkujących to bardzo prosta, ale zarazem niezwykle wciągająca rozrywka.

Malowanie po numerach – opinie

Nawet jeśli w szkole na plastyce nie wiedziałeś, co i jak masz namalować, to teraz z pewnością będziesz dobrze bawił się malowaniem. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie osób, które zainteresowały się tym sposobem spędzania wolnego czasu. Kto wie, jeśli mocno wciągniesz się w taką zabawę, to może po wielu pomalowanych obrazach i nabraniu wprawy oraz pewności siebie, odważysz się na tworzenie własnych kompozycji. Życzymy tego wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z malowaniem po numerkach farbami akrylowymi.

Malowanie po numerach — przygotowanie

Jeśli wybrałeś tematykę prac i zamówiłeś płótna, to czas zabrać się do pracy. W otrzymanym zestawie powinieneś znaleźć: zagruntowane płótno bawełniane, pędzle malarskie z nylonu, farby akrylowe wysokiej jakości, mocowanie na ścianę oraz wykonany z drewn blejtram. I właściwie jest to wszystko, co będzie Ci potrzebne do własnoręcznego wykonania obrazu. Oczywiście przyda się też woda i ściereczki do czyszczenia pędzli.

Malowanie po numerach – kolejność malowania

Malowanie możemy rozpocząć na kilka różnych sposobów. Najprostszym z nich jest malowanie według kolejności ponumerowanych pojemniczków z farbami. W ten sposób niczego nie pominiemy i nie musimy się nad niczym zastanawiać. Drugą metodą jest uszeregowanie farb według kolorystyki. Zaczynamy wtedy od farb najjaśniejszych, gdyż te najłatwiej pokryć, jeśli pomalujemy za dużo. Trzecią metodą jest malowanie najpierw tego, co znajduje się na dalszym planie obrazu, a dopiero potem przejście do bliżej znajdujących się elementów. Może to dać lepszy efekt. Warto wypróbować każdą z tych metod i samemu wybrać tę, która będzie dawała najlepsze rezultaty. Jeśli po skończeniu zostało nam trochę farb, możemy pokusić się o pokrycie drugą warstwą farby elementów, które chcemy uwypuklić. Taki zabieg potrafi przynieść bardzo ciekawe efekty widoczne w skończonym obrazie.

Malowanie po numerach – ważne porady

Zawsze pamiętaj o zamykaniu pojemniczków z farbą. Jeśli zostawisz pojemniczek otwarty, farba dość szybko wyschnie. Przy zmianie farby na kolejny numer, pamiętaj o bardzo dokładnym wyczyszczeniu pędzla, bo pomieszane w przypadkowy sposób farby zazwyczaj nie wyglądają dobrze. Jeśli chcesz cieszyć się swoim dziełem wiszącym przez długie lata na ścianie, możesz pomyśleć o elementach dodających mu blasku. Dobra rama potrafi znacznie zwiększyć atrakcyjność obrazu, jak również dodać blasku całemu pomieszczeniu, w którym będzie wisiała. W celu zwiększenia trwałości można także polakierować nasz obraz specjalnym lakierem, co zapewni mu dodatkowy połysk lub brak odbłysków światła w zależności od tego, jaki lakier wybierzemy.

pixel