Na czym polega haft diamentowy?

2021-10-04

Trend rękodzieł rośnie w siłę, a wraz z nim na rynku pojawiają się nowe sposoby na kreatywne spędzanie wolnego czasu. Jednym z nich jest diamentowa mozaika, czyli obraz wykonywany przy użyciu malutkich kryształków. Wbrew pozorom nie musisz mieć talentu plastycznego, aby samodzielnie stworzyć małe i połyskujące dzieło sztuki. Wystarczy odrobina cierpliwości, aby niedługo na Twojej ścianie zawisła przygotowana przez Ciebie diamentowa mozaika. Zobacz, na czym polega haft diamentowy i jak tworzyć kreatywne, pełne oryginalności obrazy w zaciszu własnego domu!

Co to jest haft diamentowy?

Zacznijmy od odpowiedzi na najważniejsze pytanie: co to jest haft diamentowy? Jak wspomnieliśmy już na samym początku tego artykułu, to obraz wykonywany przy użyciu wielokolorowych diamencików z akrylu. Każda z malutkich cyrkonii ma ten sam rozmiar i kształt. Różni je tylko odcień i miejsce, w którym należy je umieścić. Na szczęście i o to nie musisz się martwić, bo w przypadku diamentowej mozaiki należy wyłącznie układać diamenciki na specjalnym, pokrytym warstwą klejową płótnie, zgodnie z opracowanym i dobrze widocznym schematem. Gotowy wzór rysunku sprawia, że nie musisz się martwić o pomyłki, a gotowy haft diamentowy z pewnością Cię zachwyci. Wielokolorowe cyrkonie stworzą wspólnie połyskujący, oryginalny obraz, który będzie wyglądać, jakby został wykonany z prawdziwych diamentów.

Na czym polega haft diamentowy – instrukcja krok po kroku

Wbrew pozorom diamentowa mozaika nie jest skomplikowanym hobby. Wystarczy odrobina cierpliwości i wolnego czasu, aby samodzielnie stworzyć oryginalny obraz. Na czym polega haft diamentowy? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy instrukcję, która krok po kroku przeprowadzi Cię przed wypełnianie płótna. Na samym początku rozpakuj zestaw i sprawdź, czy masz wszystkie niezbędne elementy. Następnie odklej przezroczystą folię z części płótna, którą zamierzasz wypełnić kryształkami. Dzięki temu cyrkonie będą z łatwością przylegać do schematu. Czas dopasować symbole z rysunku do diamencików. Najwygodniej będzie, jeśli wysypiesz konkretną grupę cyrkonii do pojemniczka i będziesz wyciągać je z niego przy użyciu dołączonego do zestawu aplikatora. Przenoś je po kolei na płótno, aż nie wypełnisz wszystkich pól oznaczonych danych symbolem. Na zakończenie przykryj płótno folią ochronną i wróć do tworzenia diamentowej mozaiki w kolejnej wolnej chwili.

Czy musisz dokupywać coś do swojej diamentowej mozaiki?

Nie! W idejka.pl każda diamentowa mozaika jest sprzedawana w zestawie ze wszystkimi elementami i akcesoriami, których potrzebujesz do samodzielnego stworzenia połyskującego obrazu. W komplecie otrzymujesz płótno-schemat z symbolami, komplet kryształków w różnych kolorach (cyrkonie są pakowane w torebki oznaczone wybraną cyfrą, literą lub symbolem), pojemnik na diamenciki, pesetę oraz specjalny aplikator, dzięki któremu przenoszenie i umieszczanie kryształków w odpowiednim miejscu nie sprawi Ci żadnego problemu.

Polecane

pixel