Obrazy do malowania po numerach z jesiennym motywem

2021-10-29

Motywy jesienne są bardzo często wykorzystywane także przez malarzy początkujących. Polska złota jesień to rzeczywiście przepiękna pora, niezależnie od regionu naszego kraju. W każdym zakątku kraju znajdziemy fantastyczne miejsca do spacerów i podziwiania kolorowej feerii barw, mieniącej się w październikowym lub listopadowym słońcu. Z pewnością warto część tego klimatu i wspaniałego nastroju zachować na dłużej. Jesienne motywy możemy w łatwy sposób odtworzyć u siebie w domu, na przykład przy pomocy obrazów malowanych po numerach. Pięknie namalowany i oprawiony jesienny widok z pewnością będzie cieszył nasze oczy nie tylko jesienią, ale również przez pozostałe pory roku.

Obrazy jesieni dla dzieci

Jesienne obrazy do malowania po numerach dla dzieci powinny być starannie dobrane. Niektóre kompozycje zawierające mnóstwo drobnych liści i detali mogą być zbyt trudne do wykonania dla najmłodszych. Pamiętajmy o tym zwłaszcza na początku przygody naszego dziecka z malowaniem po numerach. Jeśli Twoja pociecha wciągnęła się już w tę zabawę, to oczywiście można podsuwać jej coraz bardziej skomplikowane wzory, wymagające większego skupienia i dłuższej pracy. Im większa trudność zadania, tym oczywiście większe będzie zadowolenie po jego wykonaniu. To bardzo ważne w rozwoju dziecka, aby widziało rezultaty swojej pracy. Dzięki temu wzrośnie jego poczucie wartości i chętniej będzie podejmowało ono inne trudne wyzwania.

Jesień – obrazy często wybierane

Wśród najczęściej wybieranych motywów jesiennych pojawiają się poniższe kompozycje.  Jesień w parku – to bardzo często spotykany motyw jesiennych obrazów. Ma on oczywiście kilka wariantów. Najpopularniejszy jest chyba mały mostek w parku w otoczeniu drzew ze wspaniałymi brązowo-żółtymi liśćmi. Czasem z dodatkiem stylowej latarni albo lekkiego zamglenia. Spotkać można także wersję z alejką, wokół której kwitną późne jesienne kwiaty. Często wykorzystywane są również wszelkiego rodzaju parkowe stawy, oczka wodne lub kanały z refleksami pięknych złotych barw jesieni. W niektórych z tych widoków możemy spotkać także spacerujące po parku osoby, często trzymające nad głową rozłożone parasole. Jesień w lesie – to równie często występujący jesienny motyw malarstwa. Las w pięknej jesiennej feerii barw, ze wspaniałą grą słonecznych promieni przenikających przez korony drzew. Często uwzględniane są w takich widokach leśne ścieżki, sadzawki, strumyki czy też majestatyczne leśne zwierzęta. W tej kategorii możemy odnaleźć wszystkie barwy jesieni, od bardzo wczesnego żółcenia się liści, przez najładniejszy chyba okres złotej jesieni, aż po późne widoki, gdzie na drzewach jest bardzo mało liści. Jesień w górach – bardzo często spotykany motyw jesiennych obrazów. Ośnieżone, skalne szczyty górskie są tutaj zazwyczaj pokazane w pewnej odległości, a na pierwszym planie widzimy cudowny jesienny las, w pełnej gamie żółci i brązów. Miejskie widoki w jesiennej scenerii – ulice miast sportretowane w jesiennej szacie. Często po zmroku z zapalonymi latarniami, ze wspaniałym żółtym kolorem światła. Występują tu zarówno anonimowe ulice, jak i ulice z charakterystycznymi elementami, dzięki którym od razu wiemy, że to na przykład Paryż lub Londyn. Z tworzenia jesiennych obrazów do malowania po numerach na pewno każda osoba wrażliwa na piękno będzie bardzo zadowolona.

pixel